ESHOP

Burdž al-Arab: jediný sedmihvězdičkový hotel na světě

Co bychom byli za lifestyle magazín, kdybychom nevěnovali jeden článek nejluxusnějšímu hotelu na světě. Burdž al-Arab (Věž Arabů) je jediný hotel na světě, o kterém novináři i jeho návštěvníci rádi prohlašují, že má sedm hvězdiček. Obložený zlatem s dvoupatrovými apartmány, postavený na vlastním ostrově, kam vás přiveze Rolls-Royce nebo helikoptéra. Jeho stavba stála miliardu euro a zadání bylo jasné – vytvořit ikonu Dubaje. Burdž al-Arab měl být Eiffelovou věží pro Paříž a zdá se, že se povedlo. Hotel je zapsán v Guinessově knize rekordů a ikonickou „plachetnici“ zná celý svět.

Reklama — článek pokračuje níže

Hotel se začal stavět už v roce 1994. Šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm chtěl vytvořit ikonickou budovu, která se stane symbolem Dubaje a zkombinuje všechny výhody tohoto světoznámého města. Luxus, slunce i nádherné pláže. Architekt Thomas Wills Wright přišel s nápadem přepychového hotelu ve tvaru plachetnice a bylo jasno. Zbuduje se umělý ostrov (aby hotel neclonil překrásnou pláž) a postaví se nejvyšší a nejluxusnější hotel na světě.

Architekti se potýkali s mnohými výzvami, jako jsou častá zemětřesení a silné bouře. Ostrov, na kterém hotel stojí, je tedy umístěn 280 metrů od pobřeží a je hluboko do mořského dna obložen betonem. Stavba v písku byla samozřejmě pro inženýry velkým úkolem, základy hotelu jsou proto umístěny až 40 metrů pod hladinou moře. Tvoří je 250 pilířů o šířce 1,5 metru. Hlavní architekt přitom odmítá jakékoliv kompromisy ohledně vizuální stránky hotelu. Vše musí být stabilní a zároveň estetické. Stavbě pomáhá jeřáb určený pro ropné plošiny a inženýři čelí zatím největší výzvě v historii architektury v Dubaji.

Šejk požaduje dokončení hotelu před začátkem nového tisíciletí. Testy v aerodynamickém tunelu v roce 1997 však ukazují, že hotel nevydrží silné výkyvy větru. Zadavatel hotelu chce navíc na poslední chvíli přidat restauraci a bar ve výšce 200 metrů nad zemí a přidělává tím další problémy se stabilitou hotelu.

Při zahájení prací v interiéru je úkol jasný. Vytvořit prostředí, které oslní celý svět, nemá na zemi obdobu a nikdy ji nic svou krásou nepřekoná. Ve 42 hotelových podlažích je zbudováno 202 pokojů, 8 restaurací a barů a 180 metrů vysoké hotelové atrium.

Dekorace nejkrásnějšího hotelu na světě si vyžádala 50 nejlepších designérů, kteří použili 8 000 metrů 24karátových zlatých plátů, přes 23 000 m2 mramoru z Itálie a Brazílie a nainstalovali 28 000 světel. Hlavní designérka Khuan Chew nechává na závěr výzdobu hlavního atria. Vytváří složitou hru světel a buduje obrovská akvária s 250 000 litry vody, impozantní fontány a gigantické vodopády. Šejk je spokojen.

Slavnostní otevření proběhlo 31. prosince roku 1999 a výsledek je opravdu dechberoucí. Luxus tohoto měřítka nemá na celém světě obdoby. Nejmenší apartmá v hotelu má 170 m2 a největší „královské apartmá“ měří neuvěřitelných 780 m2. Zážitek pro klienty hotelu je vyhnán do extrémních rozměrů. Transfer helikoptérou z centra Dubaje je samozřejmostí. A pokud nejste fanoušky létání, osobní řidič vás do hotelu doveze Rolls-Roycem po soukromém mostě. V hotelu najdete pro největší pohodlí na každém patře vlastní recepci a stovky pracovníků plní přání hostů 24 hodin denně. Na každé apartmá vychází 8 zaměstnanců hotelu.

Do hotelové restaurace ve výšce 200 metrů vás vyveze panoramatický výtah a vy si tak můžete vychutnat úchvatné výhledy na celý Perský záliv. Hotel nabízí také několik bazénů a ve 27. patře také noční klub obložený zlatem.

A kolik za noc v nejluxusnějším hotelu na světě zaplatíte? Ceny začínají zhruba na 30 000 korunách za noc a za královské apartmá zaplatíte za jedno přespání přes půl milionu. Přestože hotel už zdaleka není ve světě novinkou, podle manažera se neustále vyvíjí a snaží se klientům zajišťovat rok od roku lepší a kvalitnější služby, přepychovější pobyt a nezapomenutelné zážitky, které jinde na světě nemají šanci nasbírat. A na závěr jedna zajímavost, v tomto ikonickém hotelu svého času vařil i český kuchař. Byla to podle jeho slov pro něj opravdu velká zkušenost a škola.

Další ikonické budovy světa » 15 zajímavostí o Golden Gate Bridge v San Franciscu 
Zdroj: luxury-design.com/voyages/hotels/burj-al-arab-seul-hotel-7-etoiles-du-monde
Publikováno: 23. 02. 2018
Štítky: , , , , , , ,
Partneři

Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Jachta Panthera je dravou šelmou brázdící oceány

Jachta Panthera je dravou šelmou brázdící oceány

S délkou 47 metrů a 340 tun je jachta Panthera od Benetti opravdovým mořským monstrem. Její elegantní futuristický vzhled v luxusních odstínech šedé a stříbrné okamžitě přitáhne veškerou pozornost, a když…

Přečíst celý článek »
V Null Stern hotelu máte místo stropu hvězdnou oblohu

V Null Stern hotelu máte místo stropu hvězdnou oblohu

Jste unaveni luxusními hotely a chtěli byste zažít něco nevšedního? Švýcarský hotel nabízí spaní pod hvězdnou oblohou, v posteli uprostřed zeleně a obklopenou štíty švýcarských Alp. Žádné stěny ani střecha,…

Přečíst celý článek »
Ze Singapuru do New Yorku nonstop: nový nejdelší let světa trvá 19 hodin

Ze Singapuru do New Yorku nonstop: nový nejdelší let světa trvá 19 hodin

Včera poprvé se uskutečnil nový nejdelší nonstop let na světě. Let Airbusu A350-900 ULR spojil dvě světové metropole, Singapur a New York a cestujícím tak připravil téměř 19hodinovou cestu….

Přečíst celý článek »
Úspěšný hudební producent Zedd vás provede svojí vilou v Los Angeles za 16 milionů dolarů

Úspěšný hudební producent Zedd vás provede svojí vilou v Los Angeles za 16 milionů dolarů

Anton Zaslavski, kterého hudební svět zná spíš pod uměleckým jménem Zedd, si koupil v Los Angeles dům za 16 milionů dolarů. A je to opravdu designový kousek s množstvím praktických…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • redakce FJ

FRESHJAM MAG. Vybíráme pro vás to nejzajímavější z celého internetu a nejen z něj. A nejsme jen na internetu — jsme i mezi vámi, sledujte nás na Facebooku!

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM LUX
Pánské tričko FRESHJAM LUX
1290 Kč
Koupit produkt Pánské tričko PLAY TO WIN
Pánské tričko PLAY TO WIN
1290 Kč
Koupit produkt Pánské tričko F**kin‘ LIFESTYLE
Pánské tričko F**kin‘ LIFESTYLE
1490 Kč
Koupit produkt Pánské tričko ALL THE WAY UP
Pánské tričko ALL THE WAY UP
1590 Kč
Koupit produkt Dámská zimní čepice s bambulí FRESHJAM logo
Dámská zimní čepice s bambulí FRESHJAM logo
690 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESH 3D
Pánské tričko FRESH 3D
1090 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM LOGO
Dámské tričko FRESHJAM LOGO
990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM 3D
Pánské tričko FRESHJAM 3D
1090 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Každý si romantiku představuje jinak: třeba na špičce rozestavěného mrakodrapu

Každý si romantiku představuje jinak: třeba na špičce rozestavěného mrakodrapu

Bez hranic • 28. 10. 2017
Podmořská restaurace a zároveň i hotelový pokoj Ithaa na Maledivách

Podmořská restaurace a zároveň i hotelový pokoj Ithaa na Maledivách

Architektura • 31. 03. 2014
Výběr toho nejlepšího
Jak funguje policie v nejbohatším městě světa? Nejmodernější technologie a Nissan GT-R v akci

Jak funguje policie v nejbohatším městě světa? Nejmodernější technologie a Nissan GT-R v akci

Auta & Tech • 02. 02. 2017
Výstřední milionář si v New Yorku za domem postavil závodní trať nejen pro formule

Výstřední milionář si v New Yorku za domem postavil závodní trať nejen pro formule

Auta & Tech • 20. 12. 2017
Programátor si zautomatizoval svoji práci, vztah i vaření latté

Programátor si zautomatizoval svoji práci, vztah i vaření latté

K ranní kávě • 25. 11. 2015
Další inspirace na bydlení: vila v Kalifornii na prodej za $14 milionů

Další inspirace na bydlení: vila v Kalifornii na prodej za $14 milionů

Architektura • 24. 12. 2017
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM