ESHOP

21 silnic, po kterých se během svého života musíte projet

Silnice podél pobřeží, horské serpentiny, scénické cesty skrze národní parky nebo mosty přes řeky. To vše patří k nejkrásnějším silnicím na světě. Seznam nezapomenutelných cest rozhodně není vyčerpávající, ale může poskytnout skvělou inspiraci pro ty, kteří se chystají na roadtrip.

Reklama — článek pokračuje níže
FRESHJAM LUXURY STREETWEAR FRESHJAM LUXURY STREETWEAR

Ne vždy čeká zážitek jenom v cílové destinaci, řízení po těchto silnicích si opravdu užijete. Tedy za předpokladu, že máte rádi zatáčky, adrenalin a rovné cesty vás nebaví. Jednou už jsme o podobných silnicích psali: 8 nejděsivějších cest na světě, po kterých určitě jet nechcete.

1. Highway 1 – Big Sur, Kalifornie

1

Západní pobřeží USA je proslulé nádhernou přírodou a právě tady se nachází i některé známé národní parky. Těmi vede silnice Highway 1, která se táhne podél pobřeží Pacifiku od severu k jihu. Kromě scénických výhledů vede i přes několik historických mostů.

2. Furka Pass – Švýcarsko

2 - furkapassroute-in-switzerland-as-seen-from-grimselpassroute

Vysokohorská silnice, která má převýšení 2429 metrů, je pro řidiče opravdovou výzvou. I když se v takhle krásném prostředí prostě nedá nerozhlížet se kolem sebe, stejně byste měli být všemi smysly upnuti k silnici, protože je tady spousta ostrých a nebezpečných serpentin. Vždyť se tudy proháněl i James Bond ve filmu Goldfinger.

3. The Atlantic Road – Norsko

3

3b

Atlantic Road je hlavní turistickou cestou v Norsku a místem oblíbeným fotografy. Vede přes skupinu malých ostrovů, které jsou propojeny viadukty a osmi mosty.

4. White Rim Road – Canyonlands National Park, Utah

4

Na tuhle cestu se vydávají nadšenci na horských kolech nebo auta s pohonem na čtyři kola. Není povoleno sjíždět ze silnice a taky s sebou nemůžete vzít svoje domácí mazlíčky. Ani kdyby zůstali jen v autě.

5. Tianmen Mountain Road – Hunan, Čína

5

Nahoru jezdí lanovka, která má 98 kabinek a má celkovou délku 7 a půl kilometru. Největší úhel stoupání je tu neuvěřitelných 37 stupňů.

6. Seven Mile Bridge – Florida

6

Ikonická silnice vedoucí po sedmimílovém mostě přes Florida Keys. Mosty jsou vlastně dva, ten původní byl železniční, ale byl zničen hurikánem.

7. Chapman’s Peak Drive – Kapské město, Jižní Afrika

7

Devítikilometrová silnice má celkem 114 zatáček a vede po skalnatém pobřeží Atlantiku. Cestě se přezdívá „Chappies“ a nabízí 180 stupňové výhledy s mnoha odpočívadly, kde můžete zastavit a jenom se kochat.

8. Stelvio Pass – východní Alpy, Itálie

8

Tahle cesta stoupá až do výšky 2757 metrů a je nejvyšším horským průsmykem ve východních Alpách. Stelvio Pass také označili v Top Gearu jako jednu z nejlepších silnic v Evropě.

9. Col de Turini – Francie

9

Silnice ve francouzské Nice je známá jako jeden z úseků Monte Carlo Rally. V minulosti tudy už třikrát vedl cyklistický závod Tour de France.

10. Guoliang Tunnel Road – Čína

10

11. Denali Highway – Aljaška

Zdroj: backroadswest.com

Zdroj: backroadswest.com

Nepatří mezi nejsložitější silnice na řízení, ale rozhodně patří mezi nejkrásnější. Tahle většinou štěrková cesta byla otevřena roku 1957 a stala se prvním silničním vstupem do národního parku Denali.

12. Karakoram Highway – Čína/Pákistán

12

Unikátní silnice je vůbec nejvýše položenou mezinárodní silnicí s pevným povrchem na světě. Spojuje Čínu a Pákistán skrze pohoří Karakoram a stoupá do výšky skoro 4,7 kilometru. Vzhledem ke svému neuvěřitelnému převýšení a složitým podmínkám, ve kterých se stavěla, je někdy považována za osmý div světa.

13. Great Ocean Road – Austrálie

13

Získala status australského národního dědictví a táhne se podél jihovýchodního pobřeží Austrálie. Silnici stavěli bývalí vojáci mezi lety 1919 a 1932 a jde o největší památník věnovaný obětem 1. světové války na světě. Je to 243 kilometrů dlouhá silnice z Torquay do Allansfordu v australském státě Victoria

14. Sani Pass – provincie KwaZulu-Natal, Jižní Afrika

14

Sani Pass je nebezpečná silnice, kterou projedete asi jen autem s náhonem na čtyři kola. Úsek je dlouhý cca 9 kilometrů a vyžaduje nadprůměrné řidičské schopnosti. Je často uzavřen kvůli špatným podmínkám počasí, hlavně během zimního období.

15. Ruta 40 – Argentina

15

V západní Argentině se paralelně s pohořím Andy táhne nejdelší silnice v zemi, která je zároveň jednou z nejrozlehlejších na světě (spolu s americkou Route 66 a Stuart Highway v Austrálii). Tahle 5 000 kilometrů dlouhá silnice vede 20 národními parky, protíná se s 18 řekami a stoupá do výšky 5 000 metrů nad mořem.

16. Going to the Sun Road – národní park Glacier, Montana

16

Silnice, která byla dokončena v roce 1932, prochází všemi různými typy terénu, od ledovcových jezer v údolích až po tundru na vrcholu. Roku 1983 byla zahrnuta do národního registru historických míst.

17. Dades Gorges – Vysoký Atlas, Maroko

17

Velmi populární silnice mezi turisty, kteří do Maroka přijíždějí. Je sjízdná v autě s náhonem 4×4, ale jenom v určitá roční období.

18. The Million Dollar Highway – Colorado, USA

18

Ačkoliv se celá silnice nazývá Million Dollar Highway, tenhle název si vysloužila díky 19 kilometrům, které vedou na Red Mountain. Tento úsek je výzvou a možná i hazardem, protože nemá svodidla ani žádné zábrany. Původ názvu dodnes není jistý, někteří říkají, že to byla cena za míli, druzí, že se v suti při stavbě našlo zlato této hodnoty.

19. Trollstigen – Rauma, Norsko

19

Serpentinová horská silnice je populární turistickou atrakcí. Byla otevřena roku 1936 po osmi letech stavby. Během hlavní turistické sezóny po ní projede kolem 2 500 vozidel denně. Na podzim a v zimě je silnice uzavřená.

20. The Amalfi Coast – Itálie

20

V neapolském zálivu leží silnice, která je často označovaná jako nejvíc scénická část pobřeží. Při jízdě se střídají vesničky zasazené do kopců, nádherné výhledy na tyrkysové moře a zelení pokryté hory. UNESCO jí označilo jako perfektní příklad středomořské krajiny.

21. Transfagarasan – Rumunsko

21

90 kilometrů záhybů a zatáček vede od severu na jih mezi nejvyššími místy Jižních Karpat. Silnice, která propojuje historické regiony Transylvánie a Wallachie, byla v minulosti strategickou vojenskou stezkou. Spolu se Stelvio Pass v Itálii ji producenti Top Gearu označili za nejlepší silnici na světě. I my jsme si tuto silnici byli projet, mrkněte se na článek zde.

Zdroj: twistedsifter.com/2013/03/roads-to-drive-before-you-die
Publikováno: 07. 09. 2017
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,
Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Jay Alvarrez a jeho letní video 2015: to vás v klidu nenechá

Jay Alvarrez a jeho letní video 2015: to vás v klidu nenechá

I když léto ještě nepřišlo, Jay Alvarrez ve spolupráci s Alexanderem Tikhomirovem před dvěma týdny publikoval video, jak má vypadat opravdový život. Moře, zábava, kamarádství, překrásná přítelkyně, sem tam…

Přečíst celý článek »
Máme tu další šílené letiště: ranvej je součástí obyčejné křižovatky se semafory

Máme tu další šílené letiště: ranvej je součástí obyčejné křižovatky se semafory

Představte si železniční přejezd. Běžná věc. Jsou tam závory, semafory a přes silnici vedou koleje. Něco podobného mají i v Gibraltaru. Jen místo kolejí je letištní ranvej a místo…

Přečíst celý článek »
Dva potápěči na dvě velryby? To bylo hodně blízko!

Dva potápěči na dvě velryby? To bylo hodně blízko!

To se takhle potápíte, abyste se konečně zblízka podívali na velryby… a najednou se vám to opravdu povede. Jako dvěma potápěčům — Shawn Stamback a Francis Antigua se potápěli…

Přečíst celý článek »
Napínavější než akční film: On The Roofs opět lezou na vrchol čínského mrakodrapu

Napínavější než akční film: On The Roofs opět lezou na vrchol čínského mrakodrapu

Ruská dvojka, Vadim a Vitalij, známí jako ontheroofs z výšek opravdu strach nemají. Jezdí po světě, vybírají zajímavé budovy a vždy se jim nějak podaří dostat se až na…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • Klára

Fotografka, kameramanka a fanynka všeho designového. Prostě kreativní duše, která ve volné chvíli cestuje po světě a prchá ráda do hor.

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Snapback Black DOLLAR Logo
Snapback Black DOLLAR Logo
1290 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM GLITTER LION red
Dámské tričko FRESHJAM GLITTER LION red
1790 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM GLITTER LOGO red
Pánské tričko FRESHJAM GLITTER LOGO red
1290 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM GOLD LION black
Pánské tričko FRESHJAM GOLD LION black
1890 Kč
Koupit produkt Snapback Baby Pink Logo
Snapback Baby Pink Logo
1290 Kč
Koupit produkt Americký FRESHJAM Bomber LUX
Americký FRESHJAM Bomber LUX
2990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM SILVER BOX LOGO black
Pánské tričko FRESHJAM SILVER BOX LOGO black
990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM GOAL DIGGER
Pánské tričko FRESHJAM GOAL DIGGER
990 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Luxus v Kapském Městě: prosklená vila poskytuje 360stupňové výhledy na dokonalou přírodu

Luxus v Kapském Městě: prosklená vila poskytuje 360stupňové výhledy na dokonalou přírodu

Architektura • 24. 01. 2018
Adrenalin, ženská krása a střechy newyorských mrakodrapů. Mar Shirasuna si zvolil hodně nebezpečné téma.

Adrenalin, ženská krása a střechy newyorských mrakodrapů. Mar Shirasuna si zvolil hodně nebezpečné téma.

18+, Girls! • 01. 11. 2016
Výběr toho nejlepšího
Ohromující timelapse video života v Los Angeles pořízené díky 100megapixelové kameře

Ohromující timelapse video života v Los Angeles pořízené díky 100megapixelové kameře

K ranní kávě • 20. 02. 2017
Nejlepší fitko? Přece to na střeše letního sídla Casa Camo od Jona Olssona

Nejlepší fitko? Přece to na střeše letního sídla Casa Camo od Jona Olssona

Architektura, Inspirace • 04. 01. 2017
Pozůstatky sovětského vesmírného programu napospas přírodě

Pozůstatky sovětského vesmírného programu napospas přírodě

Auta & Tech • 15. 06. 2015
Nejlepší silnice světa 14. díl: Nivolet Pass, Itálie

Nejlepší silnice světa 14. díl: Nivolet Pass, Itálie

Auta & Tech • 24. 07. 2018
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM