Olympijské hry: co se stane se stadiony a dráhami, až hry skončí?
Olympijské hry jsou pro mnohé z nás příležitostí vychutnat si sportovní klání těch nejlepších sportovců z celého světa u televize, pořádně si zafandit a vychutnat si soutěživou atmosféru. Pořádat ve městě olympijské hry je bezpochyby velká čest, mnozí se ale shodují, že jde mnohdy o takovou ekonomickou zátěž, že ji země nemusí ustát (jako například Řecko). Nejenže vytvoření zázemí pro hry stojí spoustu peněz, někteří také v neustálém koloběhu stavění nových a nových prostor vidí obrovské plýtvání. A co se vlastně se všemi těmi postavenými stadiony po hrách stane?
Podle pověstí původní řecké olympijské hry konané v Olympii založil Heraklés. Konaly se pravidelně téměř 1000 let a mohli se jich tehdy účastnit pouze muži. Poté byly ale zakázané a sportovní tradice her na dlouhou dobu utichla. Až do roku 1894, do založení Mezinárodního olympijského výboru v Paříži. O dva roky později se potom konaly první novodobé olympijské hry v řeckých Athénách.
Sarajevo 2013
Od té doby (kromě období světových válek) se každé dva roky někde ve světě chystají letní nebo zimní olympijské hry. Některá města zvládají přípravy lépe, jiná hůře, to co se ale děje po hrách, bývá podobné. Dráhy, stadiony, bazény, to všechno je většinou zbouráno nebo místa chátrají. Je opravdu v pořádku, že se hry pořádají pokaždé na novém místě?
Zimní olympijské hry v Sarajevu, 1984
Opuštěná bobová dráha v Sarajevu, 2013
Letní hry v Athénách, 2004
Athény, 2014
Letní olympijské hry v Athénách, 2004
Opuštěný bazén v Athénách, 2014
Hry v Pekingu, 2008
Peking, 2012
Hry v Pekingu 2008
Peking, 2012
Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.
Marisa Papen a její neuvěřitelně smyslné vstávání do nového dne
Jedna z našich velmi oblíbených dívek, přírodní kráska Marisa Papen, zachycuje na příjemném videu své snové ráno. Krátký smyslný klip, o který se postaral Damian Karsznia, je plný detailů, slunce,…
Přečíst celý článek »Dron natočil opuštěnou a zarostlou rybářskou vesnici v Číně
Malá rybářská vesnice žila dlouhá léta zejména z prodeje ryb. Velké zásobovací lodě z nedaleké Šanghaje však nakonec místní o práci připravily a ti se za výdělkem museli přestěhovat…
Přečíst celý článek »Zeptali jsme se: jaké je podle českých dívek dokonalé rande?
Pánové, lámali jste si někdy hlavu nad tím, jak opravdu potěšit slečnu schůzkou? Zda je lepší zvolit kulturu, přírodu nebo třeba jídlo? Jde dámám spíš o útratu nebo o…
Přečíst celý článek »Exkurze do opuštěné Bugatti továrny v Itálii aneb urbex v praxi
Urban Exploration neboli UrbEX je lehce ilegální koníček pro odvážné. Objevování a poznávání staveb, opuštěných míst, těžko přístupných mostů nebo tunelů. To fascinuje i nás ve FRESHJAMU. Často vám zde píšeme…
Přečíst celý článek »