ESHOP

Burdž al-Arab: jediný sedmihvězdičkový hotel na světě

Co bychom byli za lifestyle magazín, kdybychom nevěnovali jeden článek nejluxusnějšímu hotelu na světě. Burdž al-Arab (Věž Arabů) je jediný hotel na světě, o kterém novináři i jeho návštěvníci rádi prohlašují, že má sedm hvězdiček. Obložený zlatem s dvoupatrovými apartmány, postavený na vlastním ostrově, kam vás přiveze Rolls-Royce nebo helikoptéra. Jeho stavba stála miliardu euro a zadání bylo jasné – vytvořit ikonu Dubaje. Burdž al-Arab měl být Eiffelovou věží pro Paříž a zdá se, že se povedlo. Hotel je zapsán v Guinessově knize rekordů a ikonickou „plachetnici“ zná celý svět.

Reklama — článek pokračuje níže

Hotel se začal stavět už v roce 1994. Šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm chtěl vytvořit ikonickou budovu, která se stane symbolem Dubaje a zkombinuje všechny výhody tohoto světoznámého města. Luxus, slunce i nádherné pláže. Architekt Thomas Wills Wright přišel s nápadem přepychového hotelu ve tvaru plachetnice a bylo jasno. Zbuduje se umělý ostrov (aby hotel neclonil překrásnou pláž) a postaví se nejvyšší a nejluxusnější hotel na světě.

Architekti se potýkali s mnohými výzvami, jako jsou častá zemětřesení a silné bouře. Ostrov, na kterém hotel stojí, je tedy umístěn 280 metrů od pobřeží a je hluboko do mořského dna obložen betonem. Stavba v písku byla samozřejmě pro inženýry velkým úkolem, základy hotelu jsou proto umístěny až 40 metrů pod hladinou moře. Tvoří je 250 pilířů o šířce 1,5 metru. Hlavní architekt přitom odmítá jakékoliv kompromisy ohledně vizuální stránky hotelu. Vše musí být stabilní a zároveň estetické. Stavbě pomáhá jeřáb určený pro ropné plošiny a inženýři čelí zatím největší výzvě v historii architektury v Dubaji.

Šejk požaduje dokončení hotelu před začátkem nového tisíciletí. Testy v aerodynamickém tunelu v roce 1997 však ukazují, že hotel nevydrží silné výkyvy větru. Zadavatel hotelu chce navíc na poslední chvíli přidat restauraci a bar ve výšce 200 metrů nad zemí a přidělává tím další problémy se stabilitou hotelu.

Při zahájení prací v interiéru je úkol jasný. Vytvořit prostředí, které oslní celý svět, nemá na zemi obdobu a nikdy ji nic svou krásou nepřekoná. Ve 42 hotelových podlažích je zbudováno 202 pokojů, 8 restaurací a barů a 180 metrů vysoké hotelové atrium.

Dekorace nejkrásnějšího hotelu na světě si vyžádala 50 nejlepších designérů, kteří použili 8 000 metrů 24karátových zlatých plátů, přes 23 000 m2 mramoru z Itálie a Brazílie a nainstalovali 28 000 světel. Hlavní designérka Khuan Chew nechává na závěr výzdobu hlavního atria. Vytváří složitou hru světel a buduje obrovská akvária s 250 000 litry vody, impozantní fontány a gigantické vodopády. Šejk je spokojen.

Slavnostní otevření proběhlo 31. prosince roku 1999 a výsledek je opravdu dechberoucí. Luxus tohoto měřítka nemá na celém světě obdoby. Nejmenší apartmá v hotelu má 170 m2 a největší „královské apartmá“ měří neuvěřitelných 780 m2. Zážitek pro klienty hotelu je vyhnán do extrémních rozměrů. Transfer helikoptérou z centra Dubaje je samozřejmostí. A pokud nejste fanoušky létání, osobní řidič vás do hotelu doveze Rolls-Roycem po soukromém mostě. V hotelu najdete pro největší pohodlí na každém patře vlastní recepci a stovky pracovníků plní přání hostů 24 hodin denně. Na každé apartmá vychází 8 zaměstnanců hotelu.

Do hotelové restaurace ve výšce 200 metrů vás vyveze panoramatický výtah a vy si tak můžete vychutnat úchvatné výhledy na celý Perský záliv. Hotel nabízí také několik bazénů a ve 27. patře také noční klub obložený zlatem.

A kolik za noc v nejluxusnějším hotelu na světě zaplatíte? Ceny začínají zhruba na 30 000 korunách za noc a za královské apartmá zaplatíte za jedno přespání přes půl milionu. Přestože hotel už zdaleka není ve světě novinkou, podle manažera se neustále vyvíjí a snaží se klientům zajišťovat rok od roku lepší a kvalitnější služby, přepychovější pobyt a nezapomenutelné zážitky, které jinde na světě nemají šanci nasbírat. A na závěr jedna zajímavost, v tomto ikonickém hotelu svého času vařil i český kuchař. Byla to podle jeho slov pro něj opravdu velká zkušenost a škola.

Další ikonické budovy světa » 15 zajímavostí o Golden Gate Bridge v San Franciscu 
Zdroj: luxury-design.com/voyages/hotels/burj-al-arab-seul-hotel-7-etoiles-du-monde
Publikováno: 23. 02. 2018
Štítky: , , , , , , ,
Partneři

Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Elegantní Jaguar E-Type z roku 1964 může být váš

Elegantní Jaguar E-Type z roku 1964 může být váš

Jaguar E-Type byl představený na ženevském autosalonu již v roce 1961. Podle oficiálního dokumentu byl konkrétně tento Jaguar vyroben přesně 20. prosince 1963 a odeslán z výroby do USA dne 8….

Přečíst celý článek »
Měnící se výhledy a romantická atmosféra, tento rakouský rezort si zamilujete

Měnící se výhledy a romantická atmosféra, tento rakouský rezort si zamilujete

Tentokrát vás vezmeme do překrásného rakouského rezortu, kde jsou výhledy tak nádherné, že vám vezmou dech. Největším kouzlem tohoto místa však je, že se scenérie každé roční období naprosto…

Přečíst celý článek »
Chcete super fotku na Instagram? Můžete ji mít ze soukromého tryskáče

Chcete super fotku na Instagram? Můžete ji mít ze soukromého tryskáče

Už vás nebaví dělat si selfíčka před zrcadlem v koupelně a zároveň chcete oslnit svoje followery na Instagramu? Máme pro vás jedno řešení. Trochu neobvyklé, ale o to originálnější….

Přečíst celý článek »
Maledivský rezort s 200metrovým bazénem, který protíná ostrov napůl

Maledivský rezort s 200metrovým bazénem, který protíná ostrov napůl

V jedné z největších lagun na Maledivách najdeme tento rezort, který se rozprostírá na 16 hektarech a svým 200metrovým bazénem protíná ostrov napůl. Nabízí 120 luxusních vil, můžete se…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • redakce FJ

FRESHJAM MAG. Vybíráme pro vás to nejzajímavější z celého internetu a nejen z něj. A nejsme jen na internetu — jsme i mezi vámi, sledujte nás na Facebooku!

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Pánské tričko BLACK LION
Pánské tričko BLACK LION
1590 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM LUX
Pánské tričko FRESHJAM LUX
1290 Kč
Koupit produkt Pánské tričko WORK HARD PLAY FCKN‘ HRDR
Pánské tričko WORK HARD PLAY FCKN‘ HRDR
1490 Kč
Koupit produkt Dámské tričko Let Me F**kin‘ Shop
Dámské tričko Let Me F**kin‘ Shop
1490 Kč
Koupit produkt Dámské tričko BLACK LION
Dámské tričko BLACK LION
1390 Kč
Koupit produkt Pánská zimní čepice FRESHJAM logo
Pánská zimní čepice FRESHJAM logo
690 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM LOGO
Dámské tričko FRESHJAM LOGO
990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
1090 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Luxusní Chameleon Villa na Mallorce s deseti ložnicemi na prodej

Luxusní Chameleon Villa na Mallorce s deseti ložnicemi na prodej

Architektura • 13. 03. 2014
Pilot Boeingu 747 fotí z kokpitu ten nejhezčí výhled z kanceláře

Pilot Boeingu 747 fotí z kokpitu ten nejhezčí výhled z kanceláře

Life & Style • 31. 05. 2017
Výběr toho nejlepšího
Bezbariérová jachta Jubilee je designovým ostrovem sám pro sebe

Bezbariérová jachta Jubilee je designovým ostrovem sám pro sebe

Life & Style • 31. 08. 2018
Objevte slunný ráj s Kaloea surfer girls

Objevte slunný ráj s Kaloea surfer girls

Life & Style • 22. 06. 2017
Zero Real Eastate: hory místo stěn, nebe místo stropu a snídaně do postele

Zero Real Eastate: hory místo stěn, nebe místo stropu a snídaně do postele

Life & Style • 19. 08. 2018
Night Scape přináší pohled do zákulisí zdolávání vrcholu londýnské budovy

Night Scape přináší pohled do zákulisí zdolávání vrcholu londýnské budovy

Bez hranic • 13. 12. 2017
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM