ESHOP

Burdž al-Arab: jediný sedmihvězdičkový hotel na světě

Co bychom byli za lifestyle magazín, kdybychom nevěnovali jeden článek nejluxusnějšímu hotelu na světě. Burdž al-Arab (Věž Arabů) je jediný hotel na světě, o kterém novináři i jeho návštěvníci rádi prohlašují, že má sedm hvězdiček. Obložený zlatem s dvoupatrovými apartmány, postavený na vlastním ostrově, kam vás přiveze Rolls-Royce nebo helikoptéra. Jeho stavba stála miliardu euro a zadání bylo jasné – vytvořit ikonu Dubaje. Burdž al-Arab měl být Eiffelovou věží pro Paříž a zdá se, že se povedlo. Hotel je zapsán v Guinessově knize rekordů a ikonickou „plachetnici“ zná celý svět.

Reklama — článek pokračuje níže

Hotel se začal stavět už v roce 1994. Šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm chtěl vytvořit ikonickou budovu, která se stane symbolem Dubaje a zkombinuje všechny výhody tohoto světoznámého města. Luxus, slunce i nádherné pláže. Architekt Thomas Wills Wright přišel s nápadem přepychového hotelu ve tvaru plachetnice a bylo jasno. Zbuduje se umělý ostrov (aby hotel neclonil překrásnou pláž) a postaví se nejvyšší a nejluxusnější hotel na světě.

Architekti se potýkali s mnohými výzvami, jako jsou častá zemětřesení a silné bouře. Ostrov, na kterém hotel stojí, je tedy umístěn 280 metrů od pobřeží a je hluboko do mořského dna obložen betonem. Stavba v písku byla samozřejmě pro inženýry velkým úkolem, základy hotelu jsou proto umístěny až 40 metrů pod hladinou moře. Tvoří je 250 pilířů o šířce 1,5 metru. Hlavní architekt přitom odmítá jakékoliv kompromisy ohledně vizuální stránky hotelu. Vše musí být stabilní a zároveň estetické. Stavbě pomáhá jeřáb určený pro ropné plošiny a inženýři čelí zatím největší výzvě v historii architektury v Dubaji.

Šejk požaduje dokončení hotelu před začátkem nového tisíciletí. Testy v aerodynamickém tunelu v roce 1997 však ukazují, že hotel nevydrží silné výkyvy větru. Zadavatel hotelu chce navíc na poslední chvíli přidat restauraci a bar ve výšce 200 metrů nad zemí a přidělává tím další problémy se stabilitou hotelu.

Při zahájení prací v interiéru je úkol jasný. Vytvořit prostředí, které oslní celý svět, nemá na zemi obdobu a nikdy ji nic svou krásou nepřekoná. Ve 42 hotelových podlažích je zbudováno 202 pokojů, 8 restaurací a barů a 180 metrů vysoké hotelové atrium.

Dekorace nejkrásnějšího hotelu na světě si vyžádala 50 nejlepších designérů, kteří použili 8 000 metrů 24karátových zlatých plátů, přes 23 000 m2 mramoru z Itálie a Brazílie a nainstalovali 28 000 světel. Hlavní designérka Khuan Chew nechává na závěr výzdobu hlavního atria. Vytváří složitou hru světel a buduje obrovská akvária s 250 000 litry vody, impozantní fontány a gigantické vodopády. Šejk je spokojen.

Slavnostní otevření proběhlo 31. prosince roku 1999 a výsledek je opravdu dechberoucí. Luxus tohoto měřítka nemá na celém světě obdoby. Nejmenší apartmá v hotelu má 170 m2 a největší „královské apartmá“ měří neuvěřitelných 780 m2. Zážitek pro klienty hotelu je vyhnán do extrémních rozměrů. Transfer helikoptérou z centra Dubaje je samozřejmostí. A pokud nejste fanoušky létání, osobní řidič vás do hotelu doveze Rolls-Roycem po soukromém mostě. V hotelu najdete pro největší pohodlí na každém patře vlastní recepci a stovky pracovníků plní přání hostů 24 hodin denně. Na každé apartmá vychází 8 zaměstnanců hotelu.

Do hotelové restaurace ve výšce 200 metrů vás vyveze panoramatický výtah a vy si tak můžete vychutnat úchvatné výhledy na celý Perský záliv. Hotel nabízí také několik bazénů a ve 27. patře také noční klub obložený zlatem.

A kolik za noc v nejluxusnějším hotelu na světě zaplatíte? Ceny začínají zhruba na 30 000 korunách za noc a za královské apartmá zaplatíte za jedno přespání přes půl milionu. Přestože hotel už zdaleka není ve světě novinkou, podle manažera se neustále vyvíjí a snaží se klientům zajišťovat rok od roku lepší a kvalitnější služby, přepychovější pobyt a nezapomenutelné zážitky, které jinde na světě nemají šanci nasbírat. A na závěr jedna zajímavost, v tomto ikonickém hotelu svého času vařil i český kuchař. Byla to podle jeho slov pro něj opravdu velká zkušenost a škola.

Další ikonické budovy světa » 15 zajímavostí o Golden Gate Bridge v San Franciscu 
Zdroj: luxury-design.com/voyages/hotels/burj-al-arab-seul-hotel-7-etoiles-du-monde
Publikováno: 23. 02. 2018
Štítky: , , , , , , ,
Partneři

Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
5hvězdičková chata uprostřed africké divočiny, která nabízí nekonečný klid a výhled na savanu

5hvězdičková chata uprostřed africké divočiny, která nabízí nekonečný klid a výhled na savanu

Ukrytá uprostřed africké savany, v botswanské oblasti Kalahari, stojí tato 5hvězdičková chata nazvaná Feline Fields. Nabízí stoprocentní, ničím nerušený klid i neotřelé výhledy na okolní pouštní oblast. Pobyt v…

Přečíst celý článek »
Rezort na Maledivách nabízí projížďky v osobních ponorkách Deepflight

Rezort na Maledivách nabízí projížďky v osobních ponorkách Deepflight

Ponorky Deepflight z našeho magazínu znáte. Jsou malé, přenosné, tiché. Nulové emise, naprostá bezpečnost a rychlý a snadný pohyb pod vodou. A pokud si ponorku nechcete hned kupovat, nemusíte….

Přečíst celý článek »
Kappadokie: let balonem nad pohádkovou měsíční krajinou vás uchvátí

Kappadokie: let balonem nad pohádkovou měsíční krajinou vás uchvátí

Kappadokie, nebo chcete-li Cappadocia, bylo rozsáhlé starověké území v oblasti dnešního Turecka. Dnes je tato oblast vyhledávanou turistickou destinací a podle mnoha cestovatelů jde o jeden z nejkrásnějších zážitků…

Přečíst celý článek »
Jachta nebo dům? Arkup nabízí plovoucí bydlení napájené solární energií

Jachta nebo dům? Arkup nabízí plovoucí bydlení napájené solární energií

Společnost Arkup představila světu svoji vizi moderního bydlení na vodě. Jejich domy jsou konstruované jako ekologické jachty, jsou mobilní, odolné vůči hurikánům i záplavám a napájené ze solárních panelů….

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • redakce FJ

FRESHJAM MAG. Vybíráme pro vás to nejzajímavější z celého internetu a nejen z něj. A nejsme jen na internetu — jsme i mezi vámi, sledujte nás na Facebooku!

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM BOSS Girls
Dámské tričko FRESHJAM BOSS Girls
1490 Kč
Koupit produkt Dámská zimní čepice s bambulí FRESHJAM logo
Dámská zimní čepice s bambulí FRESHJAM logo
690 Kč
Koupit produkt Dámské tričko BLACK LION
Dámské tričko BLACK LION
1390 Kč
Koupit produkt Pánské tričko XPNSV SH**
Pánské tričko XPNSV SH**
1490 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
1090 Kč
Koupit produkt Pánské tričko PLAY TO WIN
Pánské tričko PLAY TO WIN
1290 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM LOGO
Dámské tričko FRESHJAM LOGO
990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM LUX
Pánské tričko FRESHJAM LUX
1290 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Skvělé promo na nové Lamborghini Aventador S a jeho režim EGO

Skvělé promo na nové Lamborghini Aventador S a jeho režim EGO

Auta & Tech • 30. 01. 2017
Krásný hotelový rezort na Maledivách vám dopřeje relaxaci v naprostém přepychu

Krásný hotelový rezort na Maledivách vám dopřeje relaxaci v naprostém přepychu

Life & Style • 12. 12. 2016
Výběr toho nejlepšího
Babí léto s pořádnou dávkou adrenalinu! Udělejte si výlet do sousedního Rakouska

Babí léto s pořádnou dávkou adrenalinu! Udělejte si výlet do sousedního Rakouska

Bez hranic • 19. 10. 2017
Helen Owen a její měsíc v Thajsku, tipy na ubytování i na největší party na ostrově

Helen Owen a její měsíc v Thajsku, tipy na ubytování i na největší party na ostrově

Life & Style • 13. 03. 2018
Pohled do budoucnosti s gentlemanským Lincolnem Navigator

Pohled do budoucnosti s gentlemanským Lincolnem Navigator

Auta & Tech • 21. 03. 2017
Shiki-Shima: pravděpodobně nejluxusnější vlak na světě jezdí po Japonsku

Shiki-Shima: pravděpodobně nejluxusnější vlak na světě jezdí po Japonsku

K ranní kávě • 20. 06. 2018
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM