ESHOP 0

21 silnic, po kterých se během svého života musíte projet

Silnice podél pobřeží, horské serpentiny, scénické cesty skrze národní parky nebo mosty přes řeky. To vše patří k nejkrásnějším silnicím na světě. Seznam nezapomenutelných cest rozhodně není vyčerpávající, ale může poskytnout skvělou inspiraci pro ty, kteří se chystají na roadtrip.

Reklama — článek pokračuje níže
Nová kolekce je tady! Nová kolekce je tady!

Ne vždy čeká zážitek jenom v cílové destinaci, řízení po těchto silnicích si opravdu užijete. Tedy za předpokladu, že máte rádi zatáčky, adrenalin a rovné cesty vás nebaví. Jednou už jsme o podobných silnicích psali: 8 nejděsivějších cest na světě, po kterých určitě jet nechcete.

1. Highway 1 – Big Sur, Kalifornie

1

Západní pobřeží USA je proslulé nádhernou přírodou a právě tady se nachází i některé známé národní parky. Těmi vede silnice Highway 1, která se táhne podél pobřeží Pacifiku od severu k jihu. Kromě scénických výhledů vede i přes několik historických mostů.

2. Furka Pass – Švýcarsko

2 - furkapassroute-in-switzerland-as-seen-from-grimselpassroute

Vysokohorská silnice, která má převýšení 2429 metrů, je pro řidiče opravdovou výzvou. I když se v takhle krásném prostředí prostě nedá nerozhlížet se kolem sebe, stejně byste měli být všemi smysly upnuti k silnici, protože je tady spousta ostrých a nebezpečných serpentin. Vždyť se tudy proháněl i James Bond ve filmu Goldfinger.

3. The Atlantic Road – Norsko

3

3b

Atlantic Road je hlavní turistickou cestou v Norsku a místem oblíbeným fotografy. Vede přes skupinu malých ostrovů, které jsou propojeny viadukty a osmi mosty.

4. White Rim Road – Canyonlands National Park, Utah

4

Na tuhle cestu se vydávají nadšenci na horských kolech nebo auta s pohonem na čtyři kola. Není povoleno sjíždět ze silnice a taky s sebou nemůžete vzít svoje domácí mazlíčky. Ani kdyby zůstali jen v autě.

5. Tianmen Mountain Road – Hunan, Čína

5

Nahoru jezdí lanovka, která má 98 kabinek a má celkovou délku 7 a půl kilometru. Největší úhel stoupání je tu neuvěřitelných 37 stupňů.

6. Seven Mile Bridge – Florida

6

Ikonická silnice vedoucí po sedmimílovém mostě přes Florida Keys. Mosty jsou vlastně dva, ten původní byl železniční, ale byl zničen hurikánem.

7. Chapman’s Peak Drive – Kapské město, Jižní Afrika

7

Devítikilometrová silnice má celkem 114 zatáček a vede po skalnatém pobřeží Atlantiku. Cestě se přezdívá „Chappies“ a nabízí 180 stupňové výhledy s mnoha odpočívadly, kde můžete zastavit a jenom se kochat.

8. Stelvio Pass – východní Alpy, Itálie

8

Tahle cesta stoupá až do výšky 2757 metrů a je nejvyšším horským průsmykem ve východních Alpách. Stelvio Pass také označili v Top Gearu jako jednu z nejlepších silnic v Evropě.

9. Col de Turini – Francie

9

Silnice ve francouzské Nice je známá jako jeden z úseků Monte Carlo Rally. V minulosti tudy už třikrát vedl cyklistický závod Tour de France.

10. Guoliang Tunnel Road – Čína

10

11. Denali Highway – Aljaška

Zdroj: backroadswest.com

Zdroj: backroadswest.com

Nepatří mezi nejsložitější silnice na řízení, ale rozhodně patří mezi nejkrásnější. Tahle většinou štěrková cesta byla otevřena roku 1957 a stala se prvním silničním vstupem do národního parku Denali.

12. Karakoram Highway – Čína/Pákistán

12

Unikátní silnice je vůbec nejvýše položenou mezinárodní silnicí s pevným povrchem na světě. Spojuje Čínu a Pákistán skrze pohoří Karakoram a stoupá do výšky skoro 4,7 kilometru. Vzhledem ke svému neuvěřitelnému převýšení a složitým podmínkám, ve kterých se stavěla, je někdy považována za osmý div světa.

13. Great Ocean Road – Austrálie

13

Získala status australského národního dědictví a táhne se podél jihovýchodního pobřeží Austrálie. Silnici stavěli bývalí vojáci mezi lety 1919 a 1932 a jde o největší památník věnovaný obětem 1. světové války na světě. Je to 243 kilometrů dlouhá silnice z Torquay do Allansfordu v australském státě Victoria

14. Sani Pass – provincie KwaZulu-Natal, Jižní Afrika

14

Sani Pass je nebezpečná silnice, kterou projedete asi jen autem s náhonem na čtyři kola. Úsek je dlouhý cca 9 kilometrů a vyžaduje nadprůměrné řidičské schopnosti. Je často uzavřen kvůli špatným podmínkám počasí, hlavně během zimního období.

15. Ruta 40 – Argentina

15

V západní Argentině se paralelně s pohořím Andy táhne nejdelší silnice v zemi, která je zároveň jednou z nejrozlehlejších na světě (spolu s americkou Route 66 a Stuart Highway v Austrálii). Tahle 5 000 kilometrů dlouhá silnice vede 20 národními parky, protíná se s 18 řekami a stoupá do výšky 5 000 metrů nad mořem.

16. Going to the Sun Road – národní park Glacier, Montana

16

Silnice, která byla dokončena v roce 1932, prochází všemi různými typy terénu, od ledovcových jezer v údolích až po tundru na vrcholu. Roku 1983 byla zahrnuta do národního registru historických míst.

17. Dades Gorges – Vysoký Atlas, Maroko

17

Velmi populární silnice mezi turisty, kteří do Maroka přijíždějí. Je sjízdná v autě s náhonem 4×4, ale jenom v určitá roční období.

18. The Million Dollar Highway – Colorado, USA

18

Ačkoliv se celá silnice nazývá Million Dollar Highway, tenhle název si vysloužila díky 19 kilometrům, které vedou na Red Mountain. Tento úsek je výzvou a možná i hazardem, protože nemá svodidla ani žádné zábrany. Původ názvu dodnes není jistý, někteří říkají, že to byla cena za míli, druzí, že se v suti při stavbě našlo zlato této hodnoty.

19. Trollstigen – Rauma, Norsko

19

Serpentinová horská silnice je populární turistickou atrakcí. Byla otevřena roku 1936 po osmi letech stavby. Během hlavní turistické sezóny po ní projede kolem 2 500 vozidel denně. Na podzim a v zimě je silnice uzavřená.

20. The Amalfi Coast – Itálie

20

V neapolském zálivu leží silnice, která je často označovaná jako nejvíc scénická část pobřeží. Při jízdě se střídají vesničky zasazené do kopců, nádherné výhledy na tyrkysové moře a zelení pokryté hory. UNESCO jí označilo jako perfektní příklad středomořské krajiny.

21. Transfagarasan – Rumunsko

21

90 kilometrů záhybů a zatáček vede od severu na jih mezi nejvyššími místy Jižních Karpat. Silnice, která propojuje historické regiony Transylvánie a Wallachie, byla v minulosti strategickou vojenskou stezkou. Spolu se Stelvio Pass v Itálii ji producenti Top Gearu označili za nejlepší silnici na světě. I my jsme si tuto silnici byli projet, mrkněte se na článek zde.

Zdroj: twistedsifter.com/2013/03/roads-to-drive-before-you-die
Publikováno: 07. 09. 2017
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,
Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Monster Energy, kozy, Dan Bilzerian & BJ Baldwin: sleduj akční video #RECOIL 2!

Monster Energy, kozy, Dan Bilzerian & BJ Baldwin: sleduj akční video #RECOIL 2!

Brutální dávka adrenalinu v podobě nového videa od Monster Energy! Nebudeme zdržovat, v krátkosti Dan Bilzerian a jeho polonahé kočičky v sázce oproti Ballistic BJ Baldwinovi a jeho 800koňovém…

Přečíst celý článek »
Vitaliy Raskalov a jeho strašlivý „výšlap“ na nejvyšší mrakodrap (650 m) v Shanghaii

Vitaliy Raskalov a jeho strašlivý „výšlap“ na nejvyšší mrakodrap (650 m) v Shanghaii

Vitaliyho jsme zmínili už v předchozím článku s dechberoucími fotkami z Moskvy. Motat hlava se vám pravděpodobně bude i z této nadupané série: vylezli si totiž na rozestavěnou nejvyšší…

Přečíst celý článek »
Největší houpačka na světě aka žijme život naplno!

Největší houpačka na světě aka žijme život naplno!

Tak tohle je opravdový adrenalin! Prostě vzít pár metrů lana, zajet do městečka Moab v Utahu a udělat si v tamním kaňonu BRUTÁLNÍ houpačku! No neber to! Měl/a bys…

Přečíst celý článek »
Náš nejlepší BMX jezdec Michael Beran, kterému Redbull dává křídla (rozhovor)

Náš nejlepší BMX jezdec Michael Beran, kterému Redbull dává křídla (rozhovor)

Mezi špičku českých jezdců BMX se Michael „Berry“ Beran zařadil ve 14 letech a nenechá se zní setřást. Vyhrává závody po Evropě, reprezentuje značku Redbull po celém světě a…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • Klára

Fotografka, kameramanka a fanynka všeho designového. Prostě kreativní duše, která ve volné chvíli cestuje po světě a prchá ráda do hor.

To nejlepší do emailu

Přidej se k našim VIP, kteří už odebírají FRESHJAM Newsletter a nech se informovat o novinkách, nových kolekcích, akcích nebo nejnovějších článcích.

Náhodný výběr
Vitalij a Vadim z Ontheroofs opět lezou: na druhou nejvyšší budovu světa redakce FJ / 09. 05. 2015

Vitalij a Vadim z Ontheroofs opět lezou: na druhou nejvyšší budovu světa

Dubaj, 101 pater, 414 metrů a volný pád z Princess Tower Ondra / 22. 01. 2017

Dubaj, 101 pater, 414 metrů a volný pád z Princess Tower

Smyslné fotky žen od Santiaga P. Grovase vás dostanou svou přirozeností Klára / 14. 08. 2017

Smyslné fotky žen od Santiaga P. Grovase vás dostanou svou přirozeností

Dokonalé letní kino v Berlíně? Místo laviček mají nafukovací vířivky redakce FJ / 11. 06. 2015

Dokonalé letní kino v Berlíně? Místo laviček mají nafukovací vířivky

Nahý andílek Candice Swanepoel provokuje v tropickém pralese dee / 15. 11. 2016

Nahý andílek Candice Swanepoel provokuje v tropickém pralese

Christophe Hamel Trampoline Wall: stane se tohle novým extrémním sportem? redakce FJ / 01. 04. 2014

Christophe Hamel Trampoline Wall: stane se tohle novým extrémním sportem?

Urban Surfing aka udělejme si z celé ulice v San Franciscu vodní skluzavku! redakce FJ / 15. 07. 2014

Urban Surfing aka udělejme si z celé ulice v San Franciscu vodní skluzavku!

Amangiri resort & spa: klidná oáza v poušti, která vypadá jako z jiné planety Klára / 11. 09. 2017

Amangiri resort & spa: klidná oáza v poušti, která vypadá jako z jiné planety

Zapoj svou představivost ve smyslném a odvážném videu od Romana Suharevskiyho redakce FJ / 17. 07. 2014

Zapoj svou představivost ve smyslném a odvážném videu od Romana Suharevskiyho

Milo Manara a jeho skvělé, eroticky laděné kresby a komiksy Ondra / 11. 01. 2017

Milo Manara a jeho skvělé, eroticky laděné kresby a komiksy

Něco úžasného: Tajné zahrady a bazény na střechách mrakodrapů a domů na Manhattanu! redakce FJ / 10. 09. 2014

Něco úžasného: Tajné zahrady a bazény na střechách mrakodrapů a domů na Manhattanu!

House on Princess of Wales Road: moderní životní styl na relativně malém pozemku redakce FJ / 28. 05. 2014

House on Princess of Wales Road: moderní životní styl na relativně malém pozemku

Jak bude vypadat svět v roce 2050? V oceánu bude víc plastu než ryb dee / 27. 12. 2016

Jak bude vypadat svět v roce 2050? V oceánu bude víc plastu než ryb

V hotelu od Salt & Water můžete se svým apartmánem odplout Klára / 12. 08. 2017

V hotelu od Salt & Water můžete se svým apartmánem odplout

27 úžasných fotografií, na kterých nám příroda ukazuje, kdo je tu pánem redakce FJ / 27. 07. 2014

27 úžasných fotografií, na kterých nám příroda ukazuje, kdo je tu pánem

Sleduj nás na instagramu
FRESHJAM