ESHOP

Nový styl nakupování

Styl nakupování se proměňuje. Nyní se tradiční obchody snaží kromě samotného nakupování zaměřit i na zážitky. Dnes se ve světě otevírají super obchodní centra, která slibují, že budou šablonami pro budoucnost měst, ale rozvíjí se i jiný trend. 

„V posledních několika letech spotřebitelé tíhnou k menším obchodům v sousedství,“ říká poradce v oblasti módy a maloobchodu Robert Burke. „Bohatí zákazníci nechtějí nakupovat s velkým množstvím turistů. Chtějí intimnější zážitek, který je pohodlný a odráží jejich životní styl.“

Luxusní nákupní centra mají příměs domova, wellness, módy a fitness, skvělé restaurace a pořádají společenské události. Jedná se o dynamická místa, které přitahují rodiny i seriózní zákazníky. Zde přinášíme tři menší maloobchodní centra, která usilují o rovnováhu mezi obchodem a komunitou.

Highland Park Village, Dallas

Highland Park Village je první americké nákupní centrum. Je srdcem dallaské čtvrti Highland Park od doby, kdy byl postaven v roce 1931. V roce 2009 koupili nemovitost dva místní páry, Ray a Heather Washburneovi spolu se Stephenem a Elisou Summersovými (Heather a Elisa jsou sestry), kteří jsou teprve třetími vlastníky. Jejich cílem je podporovat podniky z této čtvrti, jako je opravna obuvi a holičství, a zároveň chtějí přivést světové luxusní značky, jako je jejich nejnovější přírůstek Goyard, který zde nakonec otevřel svou první maloobchodní prodejnu v Texasu.

Nakupování v Highland Park Village

Highland Park Village. Zdroj: https://hpvillage.com/

Místní, kteří chtějí exkluzivní zážitek ze soukromého společenského klubu, se mohou připojit k nově otevřenému Park House na akce, jako je ochutnávka vína, umělecké přednášky a tematické večeře. „Jsme luxusní nákupní a stravovací destinací pro turisty, ale také místem pro budování společenství a komunity,“ říká Snee. Aby vesnice sloužila okolní komunitě, pořádá akce, jako jsou dětské filmové festivaly a místní trhy, které se konají každý měsíc na jaře a na podzim. 

Nakupování v Highland Park Village.

Highland Park Village. Zdroj: https://hpvillage.com/

Reklama — článek pokračuje níže

Vesnice Palisades, Los Angeles

Tento pobřežní maloobchodní komplex je inspirován uvolněnými sousedskými destinacemi, jako je Bleecker Street na Manhattanu a přístav Sag Harbor na Long Islandu. Najdete zde třeba zakladatelku značky Jimmy Choo Tamaru Mellon, která otevřela obchod o rozloze 400 čtverečních stop, který zdobí její nová řada bot. Klenotnice Jennifer Meyer se pro svůj prostor o rozloze 500 čtverečních stop nechala inspirovat vnitřkem šperkovnice a zákazníci si zde mohou prohlédnout množství jejích exkluzivních návrhů.

Nakupování v Palisades Village

Palisades Village. Zdroj: https://palisadesvillageca.com/

Bezlepková pekárna Sweet Laurel a trh s přírodními potravinami Erewhon uspokojí každého, kdo rád pečuje o své zdraví. Stejnětak zde naleznete bezplatné fitness kurzy pro maminky a miminka. „Způsob, jakým se díváme na luxus, není o globálních luxusních značkách,“ vysvětluje Jauregui, „jde o zážitek z místa.“ V létě v neděli odpoledne zde najdete rodiny s dětmi, jak sedí na dekách, jedí zmrzlinu a poslouchají hudební seriál sponzorovaný Porsche. 

Royal Poinciana Plaza, Palm Beach, Florida

Toto nablýskané, luxusní obchodní centrum bylo otevřeno na konci 50. let. Navrhl jej rakouský architekt John L. Volk, mezi jehož klienty patřili Vanderbiltovi, DuPontovi a Fordové. Jeho svěží tropické návrhy a stínované arkády s černobílými dlaždicemi definovaly ideál bydlení v Palm Beach pro generace rodin.

„Neustále hledáme nové způsoby, jak přivést prostor k životu,“ říká Leas Ferreira a dodává, že Plaza plánuje letos hostit více než 300 akcí, včetně víkendového wellness programu s venkovními fitness lekcemi a programem pro děti Wee Royals. 

Nakupování v The Royal Poinciana Plaza

The Royal Poinciana Plaza. Zdroj: https://www.theroyalpoincianaplaza.com/

Hlavním posláním komplexu je nakupování, takže komplex se skládá z eklektického mixu prodejců, kteří se zaměřují na módu i kulturu. The Grand Tour od Caroline Rafferty osloví nadšence interiérového designu, kteří hledají rafinovanost a textilie. Majitelka galerie v Los Angeles Sarah Gavlak brzy otevře základnu, kde bude předvádět současné umění se zaměřením na umělce ze skupiny LGBTQ. A pro odpočinek po náročných nákupech je zde Paul Labrecque Salon and rituální masáže. 

Zdroj: https://www.luxurycard.com/magazine/article/2019-fall-fashion-shop-till-you-drop
Publikováno: 03. 11. 2021
Štítky: , , , , , ,
Partneři

Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Beaumes de Venise: staňte se na chvíli bohémským Pařížanem

Beaumes de Venise: staňte se na chvíli bohémským Pařížanem

“Vždycky budeme mít Paříž.” Slavná věta neméně slavných herců. Právě tuto větu řekne Humphrey Bogart Ingrid Bermannové ve filmu Casablanca. A krátce na to se navždy jejich cesty rozejdou….

Přečíst celý článek »
Jak vypadají noční fotografie ruského kola na dlouhý čas závěrky?

Jak vypadají noční fotografie ruského kola na dlouhý čas závěrky?

Ruské kolo nebo-li Ferris wheel bylo vynalezeno Georgem Washington Gale Ferrisem, Jr. pro Světovou výstavu v Chicagu v roce 1893. Od té doby se začal pojem Ferris Wheel používat…

Přečíst celý článek »
V soukromém hotelu na skále nad Kapským městem zažijete pohodlí domova

V soukromém hotelu na skále nad Kapským městem zažijete pohodlí domova

Vysoko na svazích hory Lion’s Head, s výhledem na energické Kapské město dole pod vámi a oceán kam až dohlédnete. Tak přesně tam stojí luxusní soukromý hotel 52 De Wet….

Přečíst celý článek »
I ve staré čtvrti se dá bydlet stylově, tento sanfranciský dům je toho důkazem

I ve staré čtvrti se dá bydlet stylově, tento sanfranciský dům je toho důkazem

Krásné domy plné moderního vybavení a stylu najdeme obvykle v jim odpovídajícím prostředí. Novostavby, bohaté čtvrti nebo krásné pozemky. Sem tam ale objevíme výborně odvedenou práci i tam, kde…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • Aneta Toboříková

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
1090 Kč
Koupit produkt Pánská zimní čepice FRESHJAM logo
Pánská zimní čepice FRESHJAM logo
690 Kč
Koupit produkt Pánské tričko Ferra FRESHJAM
Pánské tričko Ferra FRESHJAM
990 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESH Princess
Dámské tričko FRESH Princess
1490 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM LOGO
Dámské tričko FRESHJAM LOGO
990 Kč
Koupit produkt Pánské tričko XPNSV SH**
Pánské tričko XPNSV SH**
1490 Kč
Koupit produkt Pánské tričko PLAY TO WIN
Pánské tričko PLAY TO WIN
1290 Kč
Koupit produkt Dámské tričko FRESHJAM BOSS Girls
Dámské tričko FRESHJAM BOSS Girls
1490 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Další dubajská šílenost: jejich nejrychlejší hasičská auta

Další dubajská šílenost: jejich nejrychlejší hasičská auta

Auta & Tech • 13. 03. 2017
Jak funguje policie v nejbohatším městě světa? Nejmodernější technologie a Nissan GT-R v akci

Jak funguje policie v nejbohatším městě světa? Nejmodernější technologie a Nissan GT-R v akci

Auta & Tech • 02. 02. 2017
Výběr toho nejlepšího
23 úžasných hotelů, ve kterých budete chtít zůstat napořád

23 úžasných hotelů, ve kterých budete chtít zůstat napořád

Architektura • 18. 06. 2017
5 nejzajímavějších podvodních hotelů: noc může přijít až na miliony korun

5 nejzajímavějších podvodních hotelů: noc může přijít až na miliony korun

Life & Style • 18. 04. 2017
Špičkový hotel na Santorini plný stylu a skvělých výhledů

Špičkový hotel na Santorini plný stylu a skvělých výhledů

Life & Style • 24. 05. 2018
Sergey Kabankov: fotograf, který cestuje a stíhá žít život milionáře

Sergey Kabankov: fotograf, který cestuje a stíhá žít život milionáře

Life & Style • 01. 02. 2018
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM