ESHOP

Vánoční Fitness: jak se udržet ve skvělé kondici 

Pandemie vedla k tomu, že mnoho lidí znovu objevilo, jak je důležité zůstat v dobré kondici a začlenili do svého života cvičení. Pozitivní přínos, které má aktivní život, pro fyzickou i duševní pohodu nelze přecenit. Ale jak to udělat na Vánoce, když je všude tolik skvělého jídla a času není nazbyt? 

Existuje naštěstí spousta způsobů, jak si užívat svátků a zároveň zůstat aktivní. Steven Virtue, manažer rozvoje fitness v Total Fitness, sdílí své nejlepší tipy, jak se udržet ve formě během svátečního období.

Nezastavujte se

Vánoce často považujeme za čas zaslouženého odpočinku. Ve skutečnosti vždy existují příjemné vánoční aktivity, které nás během svátečního období udrží na nohou, jako je umisťování dekorací, pečení cukroví či důkladný úklid domu před příjezdem ostatních členů rodiny.

Vánoce a cukroví

I když může být lákavé přenechat tyto činnosti jiným, práce v domácnosti jsou ve skutečnosti fantastický způsob, jak spálit kalorie, aniž byste na to museli příliš myslet. Studie odhadují, že přibližně 10–15 % našeho celkového denního energetického výdeje se děje prostřednictvím necvičebních aktivit, což zahrnuje všechny ty pohyby ve vašem každodenním životě, které děláte bez přemýšlení – např. příprava večeře nebo uveření si čaje. Všechny sváteční přípravy vám jistě pomohou zůstat i o Vánocích aktivní a vstoupit do nového roku ve skvělé formě.

Málo ale o to častěji

K udržení dobré formy samozřejmě přispívá i plánované cvičení. Jenže kde najít potřebný čas, když máte stále okolo sebe svou rodinu? Pokud nedokážete ve svém programu najít čas na hodinové cvičení, není to žádný problém. Vaše tělo dokáže mnoho i za pouhých 10 minut. Pokud máte málo času a nemůžete se dostat do fitka, stále je k dispozici obrovské množství cvičeních programů online, přičemž mnoho osobních trenérů a fitness nadšenců nabízí sestavy různých délek, které vám pomohou zůstat ve formě i doma.

Pokud si můžete povolit pouze krátké období pro cvičení, vyberte si HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), který se zaměří na jednu oblast vašeho těla, a pak to druhý den vystřídejte tak, abyste cílili na jinou svalovou skupinu. Uvidíte, že díky 10 minutovým cvičením budete na konci svátků v lepší formě než předtím.

Reklama — článek pokračuje níže

Pijte hodně vody

Co by to bylo za párty bez jednoho či dvou slavnostních nápojů? Neodpírejte si sklenku bublinek nebo svařeného vína, ale nezapomeňte udržovat pitný režim. Pití velkého množství vody zrychlí váš metabolismus a pomůže vám strávit sváteční pochoutky rychleji a efektivněji.

Pijde na Vánoce dost vody

Zdroj: Pixabay

Myslete na skladbu svého jídla

Neříkejte vánočnímu cukroví kategorické ne, dejte si ale menší porci. Pokud víte, že vás pokušení nakonec přemůže, ujistěte se, že jste snědli hodně bílkovin, než přijde dezert. Bílkoviny hodně zasytí a udrží vás syté déle – a samozřejmě jsou také skvělé pro růst svalů!

Zahrňte do svých svátečních jídel spoustu vitamínů a živin tím, že si na talíř naložíte listovou zeleninu. Živiny vám pomohou doplnit hladinu energie, takže můžete pokračovat v obcházení večírků po celou sezónu.

Vydávejte se na vánoční procházky

Pohodová zimní procházka je na Vánoce oblíbenou tradicí a je skvělým způsobem, jak jemně zvýšit tepovou frekvenci a zároveň si užít společnosti vašich blízkých během svátečního období. Hoďte na sebe teplý kabát a vezměte svou rodinu ven na čerstvý vzduch. Nebo se domluvte s kamarádkou na pravidelnou ranní procházku, abyste nastartovali svůj metabolismus na celý den. Chůze při nižších teplotách je zvláště účinná pro spalování kalorií, protože naše těla musí tvrději pracovat na regulaci tělesné teploty!

Vánoční procházka

Zdroj: Pixabay

Zdroj: https://www.luxurylifestylemag.co.uk/health-wellbeing/festive-fitness-expert-tips-for-staying-in-great-shape-this-christmas-and-new-year/
Publikováno: 04. 12. 2021
Štítky: , , ,
Partneři

Nezůstaňte jen u čtení

Pod značkou FRESHJAM nenajdete jen online magazín, ale i plnohodnotnou luxusní značku oblečení. Nechceme, abyste o skvělém životě jen četli, chceme, abyste ho i žili! Protože prožít život naplno můžete jen jednou. Neprospěte ho.

U nás jen to nejlepší
Houpačka na konci světa, ze které opravdu nechcete spadnout

Houpačka na konci světa, ze které opravdu nechcete spadnout

Další lákavá položka do vašeho seznamu zážitků z cest. Za touto speciální houpačkou se musíme vydat až do Jižní Ameriky, do překrásného Ekvádoru. Stát, který sice není nijak velký, zato ale neuvěřitelně…

Přečíst celý článek »
10 nejsilnějších citátů velikána Steva Jobse

10 nejsilnějších citátů velikána Steva Jobse

Steve Jobs je ikona úspěšného podnikání, ale také inovátor, který dal směr technologiím v dnešní době. Byl to zakladatel, výkonný ředitel, a také předseda představenstva firmy Apple. Steve byl také jeden…

Přečíst celý článek »
Dnešní filmy jsou jeden velký podvod 2. část

Dnešní filmy jsou jeden velký podvod 2. část

Už jsme tu měli jednu nadílku toho, jak moc se dnes liší natáčení filmů od reálného prostředí (přečtěte si i první díl: Dnešní filmy jsou jeden velký podvod + ukázka ze…

Přečíst celý článek »
Afriski: sjezdovku uprostřed ničeho vybudovali v Jižní Africe

Afriski: sjezdovku uprostřed ničeho vybudovali v Jižní Africe

Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. A tak se i v Jižní Africe rozhodli naučit se lyžovat. Vybudovali tam tuto kilometrovou sjezdovku, sněhová děla a může…

Přečíst celý článek »
  Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

O autorovi • Aneta Toboříková

Vybíráme z aktuální kolekce

Koupit produkt Pánské tričko BLACK LION
Pánské tričko BLACK LION
1590 Kč
Koupit produkt Pánské tričko XPNSV SH**
Pánské tričko XPNSV SH**
1490 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FRESHJAM LUX
Pánské tričko FRESHJAM LUX
1290 Kč
Koupit produkt Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
Pánské tričko FU** YOUR COMFORT ZONE
1090 Kč
Koupit produkt Pánské tričko WORK HARD PLAY FCKN‘ HRDR
Pánské tričko WORK HARD PLAY FCKN‘ HRDR
1490 Kč
Koupit produkt Dámské tričko Let Me F**kin‘ Shop
Dámské tričko Let Me F**kin‘ Shop
1490 Kč
Koupit produkt Dámské tričko BLACK LION
Dámské tričko BLACK LION
1390 Kč
Koupit produkt Pánské tričko ALL THE WAY UP
Pánské tričko ALL THE WAY UP
1590 Kč
FRESHJAM MAG — My jsme lifestyle. Baví tě žít naplno, nejít s davem a chceš od života víc? Jsi na správném místě! Jedeme FRESHLIFE. Sleduj FRESHJAM.CZ a žij to s námi! Taguj #jedufreshlife

Nejsme jen magazín, jezdíme na roadtripy s auty za miliony, máme vlastní značku oblečení, děláme after movies, pořádáme akce. Vše to sdílíme s vámi. Jsme lifestyle! A chceme vás u toho!

Přejít do eshopu Ukázat více fotek
Neměli byste přehlédnout
Na Bali se otevírá nový stylový klub, přijede ho zkolaudovat Martin Garrix

Na Bali se otevírá nový stylový klub, přijede ho zkolaudovat Martin Garrix

Life & Style • 15. 04. 2018
Rezvani Tank: obrněný off-road s termovizí připravený pro Zombie apokalypsu

Rezvani Tank: obrněný off-road s termovizí připravený pro Zombie apokalypsu

Auta & Tech • 26. 06. 2018
Výběr toho nejlepšího
Luxusní rodinný dům od českých architektů aneb jak se dá žít v Česku

Luxusní rodinný dům od českých architektů aneb jak se dá žít v Česku

Architektura • 20. 04. 2014
Extrémní bydlení pro sběratele aut může být za 15 milionů liber vaše

Extrémní bydlení pro sběratele aut může být za 15 milionů liber vaše

Architektura, Life & Style • 15. 03. 2018
Sjana Earp využila Instagram pro boj proti depresím – její jógové fotky teď hltá celý svět

Sjana Earp využila Instagram pro boj proti depresím – její jógové fotky teď hltá celý svět

Girls! • 15. 05. 2017
Jumeirah Vittaveli: Nejlepší hotel roku 2017 přináší luxus a soukromí na „opuštěném“ostrově

Jumeirah Vittaveli: Nejlepší hotel roku 2017 přináší luxus a soukromí na „opuštěném“ostrově

Life & Style • 28. 01. 2018
Sledujte nás na instagramu
FRESHJAM